یادگیری ماشینی علم کار کشیدن از رایانه ها بدون برنامه نویسی پیچیده است

استانفورد

علم یادگیری ماشین در صدد پاسخ دادن به این سؤال است: "چگونه می توانیم سیستم های رایانه ای بسازیم که به طور خودکار و با استفاده از تجربه ای که کسب کرده اند، بهبود یابند؟

Carnegie Mellon University

یادگیری ماشینی علم یادگیری رایانه است به صورتی که به تواند حتی از انسان نیز تصمیمات بهتری بگیرد

University of Louisville

ایده اصلی که در این روش از آن بهره برده می شود ، آموزش به ماشین از طریق داده های موجود ، شناسایی الگوها و در نهایت تصمیم گیری مناسب است.

با توجه به توسعه بسیار سریع فناوریهای جدید ، یادگیری ماشینی امروز مانند یادگیری ماشینی گذشته نیست. یادگیری ماشین با این ایده بزرگ شد که آیا می توان بدون نیاز به برنامه نویسی های پیچیده یک ماشین را آموزش داد و الگو های پیچیده را از طریق آن شناسایی کرد ؟

در حالی که بسیاری از الگوریتم های یادگیری ماشین مدت طولانی است که وجود دارد ، توانایی اعمال خودکار محاسبات پیچیده ریاضی بر روی داده های بزرگ (با تکرار های بسیار زیاد و هر روز سریع تر از قبل ) پیشرفتی است که اخیرا در این حوزه صورت گرفته است.

کاربرد های یادگیری ماشین

خدمات مالی

بانکها و سایر مشاغل موجود در صنعت مالی از فناوری یادگیری ماشینی برای دو هدف اصلی استفاده می کنند: شناسایی رفتار از طریق داده ها و جلوگیری از کلاهبرداری و پولشویی. اطلاعات استخراج شده از داده های خام از طریق یادگیری ماشین می تواند فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی کند ، یا به سرمایه گذاران کمک کند تا بدانند چه زمان تجارت کنند.

salamat

سیستم های سلامت

یادگیری ماشینی به لطف ظهور گجت های سلامت (مانند ساعت و دستبند های هوشمند) و حسگرها که می توانند داده های ارزیابی سلامت بیمار در زمان واقعی رابه سرعت تولید کنند ، پیشرفت بسیار قابل توجهی و سریعی در حوزه سلامت پیدا کرده است. این فناوری همچنین می تواند به متخصصان پزشکی کمک کند تا داده ها را تجزیه و تحلیل کنند و با استفاده از اطلاعات کسب شده حتی بیماری فرد را تشخیص و یا پیش بینی کنند.

صنایع انرژی

نیروگاه های بزرگ مانند سیکل های ترکیبی شرکت مپنا و یا شرکت های پتروشیمی در صورت تهیه زیر ساخت های مناسب می توانند بهره وری را بسیار بالا ببرند و خطا های انسانی را به حداقل برسانند. برای مثال تحلیل حجم بسیار زیادی از دادهای خام (فشار ، وات ، دما و …) که در زمان های مختلف ثبت می شوند با استفاده از یادگیری ماشین بسیار مفید می باشد و از وقوع حوادث خطرناک جلوگیری می کند.

vv

خرده فروشی

وب سایتهایی مانند دیجی کالا ، فیلیمو و … همواره کالا هایی را به طور خاص برای شما توصیه می کنند که با دیدن آن ها مشتاق به خرید آن ها شوید. این دسته از کسب و کار ها با گرفتن اطلاعاتی از قبیل : موارد خریداری شده ، شاخص های جستجوی شما و اطلاعات شخصی به دنبال بهینه سازی قیمت ، برنامه ریزی عرضه کالا شناسایی ویژگی های شما از طریق ابزار یادگیری ماشین هستند.

دولت

سرویس های دولتی مانند امنیت عمومی و خدمات عمومی نیاز ویژه ای به یادگیری ماشین دارند زیرا از منابع داده بسیار زیاد و متنوع برخوردار هستند که می توانند از آن ها اطلاعات مفید بسیاری را استخراج کنند. به عنوان مثال ، تجزیه و تحلیل داده های سنسور (مثل داده های سازمان راهداری و تردد خودرو ها) و یا شناسایی رفتار های مشکوک در سیستم های دولتی (به منظور شناسایی متقلبان و کلاهبرداران).

government
047-delivery truck

حمل و نقل

تجزیه و تحلیل داده ها برای شناسایی الگوهای و روندها یک موضوع بسیار مهم در صنعت حمل و نقل است که به کارآمدتر شدن مسیر یابی ها و جلوگیری از مشکلات احتمالی می انجامد. تجزیه و تحلیل داده ها و مدل سازی مبتنی بر یادگیری ماشین ابزار مهمی هستند که برای شرکت های بار بری ، حمل و نقل عمومی و سایر سازمان های حمل و نقل بسیار مفید می باشند.

خدمات باشگاه مشتریان

پیشنهادات آنلاین و توصیه های بسیار جالبی که برای خرید از طریق فروشگاه های اینترنتی دریافت می کنید مانند دیجی کالا و فیلیمو؟ 

 دانستن اینکه مشتریان در شبکه های اجتماعی درباره شما چه نظراتی دارند و چگونه حجم زیادی از این نظرات را تحلیل کنیم؟

ccc

ایمیل: info@dtscientist.ir
تلفن: 02122511332